Kilka kwestii związanych z ubezpieczeniem posagowym :)

Jestem dość zaskoczony, ale poruszana przeze mnie dość często kwestia ubezpieczenia posagowego wzbudza wśród samotnych tatów duże emocje 😉 W razie, gdyby ubezpieczenia dzieci wzbudzały w Was jakieś wątpliwości, odsyłam do ubezpieczonedziecko.pl. Ale ja kilka pytań mogę odpowiedzieć sam – a co, znam się, to się wypowiem 😉

Pierwsze często pojawiające się pytanie to pytanie o korzyści z lokaty, czyli: czy lepiej jest zawrzeć ubezpieczenie posagowe, czy lokatę? Odpowiem tak na chłopski rozum: przecież to dwa zupełnie inne produkty finansowe! Ubezpieczenie na dziecko oprócz odłożenia funduszy na start dziecka w przyszłość ma na celu ubezpieczenie życia. Lokata nie daje nam takiej możliwości! Poza tym w przypadku lokaty dziecko po śmierci rodzica dostanie tyle, ile zostało odłożone, a gdy masz polisę – pieniądze odkłada za Ciebie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Druga poruszana kwestia to przypadki z przeszłości. Każdy kiedyś słyszał o tym, że rodzice odłożyli znajomemu fundusze na posagówce, a ten dostał potem guzik z pętelką. No tak… Ale pamiętacie, że były wtedy przemiany ustrojowe, prawda? Chyba nie przewidujemy następnych przemian ustrojowych, prawda? 🙂 Wasze pieniądze są więc bezpieczne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s