Ciąg dalszy jeszcze nastąpi

Wiem, że obiecałem opisać ciąg dalszy – przepraszam Was, ale mimo upływu czasu emocje wciąż buzują i, mimo kilku podejść, wszystko to zlewało się w prawdziwy bełkot.

Zamiast tego opowiem Wam o kwestii, która po trochu pomogły w wygraniu sprawy – a że niedawno zaczął się rok szkolny, będzie to tym bardziej na miejscu.

Moja “kochana” Żona idealnie prezentowała się przed sądem – ale kiedy doszło do dyskusji zdobyłem przewagę. Nie potrafiła objąć wyobraźnią dalszej przyszłości, skupiając się tylko na tym, co zrobi tuż po ostatecznym odebraniu mi dziecka. “och, tak, w pobliżu jest jakaś podstawówka”… “teraz są gimnazja, prawda?” – byłem przerażony tym, co zrobił z Nią upływ czasu, zupełnie jakby stała tam kompletnie obca mi osoba…

Na domiar złego Jej – i tego jej fagasa – tryb życia nie wróżył Majce spokojnego dorastania i kolejne pytania odsłaniały te zagrożenia.

Kwestia zapewnienia dziecku edukacji i przyszłości jest bardzo ważna – tym bardziej, że i ja nie jestem przecież wieczny i chciałbym, by miała odpowiednie warunki jeżeli i mnie zabraknie.

Znów z pomocą przyszła strona u polisach i ubezpieczeniach – kwota niezbędna do zapewnienia Majce edukacji okazała się na tyle atrakcyjna, że nawet się nie zawahałem – spokojnie wystarczy mi i na bieżące, i na przyszłe wydatki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s