Czy mężczyzna potrafi wychowywać?

Czasem zastanawiam się – czy na pewno potrafię przekazać Majce wszystko, co dorastająca dziewczynka powinna wiedzieć? Rośnie niesamowicie szybko, staje się coraz bardziej samodzielna – ale to wciąż moja mała córeczka i muszę, po prostu muszę robić wszystko, by brak matki nie był dla niej ciężarem.

Staram się podchodzić do tego w sposób przemyślany – chociaż staje się taką trochę chłopczycą, uwielbia wyprawy do lasu i nie może się doczekać pierwszego w życiu obozu harcerskiego :). Jednak rozpalanie ogniska (pod nadzorem), rozbijanie namiotu i rozpoznawanie grzybów jadalnych to przecież nie wszystko – musi wiedzieć, jak zachowuje się młoda dama, a samemu ciężko mi ją tego nauczyć… do dzisiaj mam świadomość, jak niesamowicie śmiesznie wyglądałem z filiżanką herbaty, siedząc obok misia :).

Pomaga mi zaprzyjaźniona pani psycholog ze szkoły, przesympatyczna Starsza Pani. Pomagają mi sąsiadki, koleżanki z pracy – to po prostu niesamowite, za jaką życzliwością się spotkałem. Czasami nie od razu – ale kiedy tylko poznało nowe oblicze mojej byłej żony – skończyły się ironiczne uwagi i ciche szepty.

Odwdzięczam się jak mogę – a to pomalowaniem ławki, a to pomocą przy wniesieniu mebli – mam jednak świadomość tego, ile im zawdzięczam.

Nie mogę jednak liczyć tylko na innych ludzi – mam więc w księgarniach i bibliotekach opinię dziwaka :). Chłonę książki o psychologii i wychowaniu – starając się nie stosować wszystkiego na raz :).

W skrócie – chcę, żeby Majka miała tak normalne i wesołe dzieciństwo, jak to tylko możliwe, oraz żeby wyrosła na dziewczynę zaradną i samodzielną. Patrząc na to, jak potrafi się śmiać i ile już potrafi – mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze :).

Czy zastanawialiście się na czym polega rezygnacja z ubezpieczenia na życie? Może warto zobaczyć ten artykuł http://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/jak-napisac-rezygnacje-z-ubezpieczenia-na-zycie/70.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s