Wakacje z 11-letnią dziewczynką

Dzisiaj pierwszy dzień szkoły. Dla wielu dzieci koniec wolności, ale na szczęście moja córka podchodzi do tego tematu inaczej. Cieszy się, że w końcu spotka się ze swoimi koleżankami i znowu będą mogły przegadywać wszystkie przerwy i wychodzić razem po szkole. Mam tylko nadzieję, że nie kosztem nauki, ale ten temat dopiero przed nami (mam nadzieję, że wcale go nie będzie). W każdym razie czas na wspomnienia z wakacji.

Razem z moją siostrą i jej rodziną pojechaliśmy do Chorwacji na cudowny wypoczynek. Muszę powiedzieć, że jestem zachwycony tym miejscem. Ciepły klimat sprawia, że można cały dzień spędzić na plaży i tylko na zmianę kąpać się i wychodzić na plażę. No może z przerwą na obiad (na przykład kalmary, których podobno w Polsce nie warto próbować). Moja córka oczywiście wybawiła się za wszystkie czasy razem z kuzynostwem oraz nowymi znajomymi. Trzeba przyznać, że Chorwacja to kraj, w którym oprócz mieszkańców, którzy dogadują się w każdym języku, słychać przede wszystkim Polaków i Niemców. W każdym razie ze znalezieniem towarzyszy nie mieliśmy absolutnie problemów. Cały wyjazd przebiegł niemalże bezproblemowo. Może z wyjątkiem małej niedyspozycji zdrowotnej męża mojej siostry. Na całe szczęście mieliśmy wszyscy wykupione ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji i nie mieliśmy żadnych problemów, ze znalezieniem pomocy. Przekonuję się, że nie warto oszczędzać na ważnych rzeczach, takich ja życie czy zdrowie.

W każdym razie wróciliśmy pełni energii i smutni, że tak szybko minął ten czas. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny rok. Nie wiem jaka wtedy podróż nas czeka, ale nad Adriatyk z pewnością jeszcze wrócimy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s